O NAS

WYSZUKIWARKA
NEWSLETTER
Interesuje Cię nasza oferta? Wpisz swój e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o naszych produktach.
Tannoy » O nas » Technologie

TECHNOLOGIE

Dual Concentric

Dual Concentric Logo

W odróżnieniu od zwykłych jednostek napędu, Dual Concentric™ to tak naprawdę dwa napędy odpowiednio połączone w jeden. Jednostka wysokich częstotliwości jest usytuowana z tyłu napędu niskich częstotliwości, tak aby znajdowały się one rzeczywiście na tej samej osi. W systemie tym energia dźwiękowa rozchodzi się z tego samego punktu i wydobywa się ze środka stożka niskich częstotliwości – prawdziwego źródła punktowego. Dual emituje sferyczną falę przednią, co zapewnia równą dyspersję w płaszczyznach horyzontalnej i wertykalnej, zapewniając wyśmienite odsłuchowe osiągi pozaosiowe.

Dual Concentric Driver

Dual Concentric Photo Dyskretne głośniki posiadają wrodzoną wadę konstrukcyjną polegającą na tym, że każda jednostka napędu jest samoistnym źródłem akustycznym. Gdy podzespoły są fizycznie ustawione w jednej osi wertykalnej, pozostają one takie jedynie w jednym punkcie odsłuchowym. Nawet dyskretne systemy z rotującymi hornami cierpią na znaczące „wysysanie” w okolicach częstotliwości przekierowania i żadne przetwarzanie DSP nie może skorygować tego problemu. Charakterystyka stałej kierunkowości Dual Concentric™ Tanoya pokonuje te problemy dostosowania czasowego.

Napęd Dual Concentric™ charakteryzuje się lepszym dopasowaniem czasowym, wynikiem czego jest zapewnienie bardziej naturalnego dźwięku o cudownym balansie tonalnym i większej przejrzystości. Rozchodzenie się sferycznej fali przedniej dopasowanej do wszystkich trzech osi i napęd z punktowym źródłem Tannoya zapewnia równą dyspersję na szerokim polu odsłuchowym w obu płaszczyznach – horyzontalnej i wertykalnej. Optymalne osiągi krótkotrwałe i jakość dźwięku są uzyskiwane dzięki zintegrowanej koncepcji napędu Dual. Jednakowa reakcja w całym obszarze odsłuchowym i stały czas opóźnienia w całym spektrum częstotliwości zapewnia doskonałe osiągi pozaosiowe.

Technologia Wideband™

WideBand logo

W konstrukcji tych napędów Tannoy zastosował swoją własną technologię WideBand™. Ta wyjątkowa technologia Tannoya nie tylko rozwiązuje problemy drobnych detali informacji wysokich częstotliwości, lecz również wyraźnie polepsza doświadczenie odsłuchowe w całym zakresie częstotliwości. System wysokich częstotliwości WideBand™ tworzy polepszone natychmiastowość, przestrzenność i siłę, powodując, że muzyka i filmy brzmią bardziej naturalnie i realistycznie. Dźwięki zawierają informacje chwilowe i charakteryzują się bogatą harmoniką poza zakresem słuchu ludzkiego w celu uzyskania czystych dźwięków. Nawet niskie częstotliwości posiadają transjenty osiągające 30kHz. Jednostki wysokich częstotliwości WideBand™ Tannoya dokładnie odtwarzają czoło fali indywidualnych dźwięków, umożliwiając słuchaczowi doświadczenie pełnej szerokości pasma, poszerzając pasmo przenoszenia ponad zakresy głośników konwencjonalnych. Dodatkowo, poszerzenie pasma przenoszenia o pełne dwie oktawy powoduje polepszenie reakcji czasowej i fazowej w normalnym zakresie słuchu ludzkiego. Przenoszenie tych akustycznych anomalii fazowych poza zakres słyszalny dodaje realizmu do pola dźwiękowego poprzez polepszenie obrazowania i usytuowania dźwięku.

powrót początek strony
Aktualności Nowości Wideo
Historia Technologie Warunki korzystania Polityka prywatności
Systemy kolumn głośnikowych Kolumny podłogowe Kolumny centralne Kolumny podstawkowe Soundbary Subwoofery Głośniki wysokotonowe Seria Prestige Głośniki instalacyjne Elementy montażowe
Katalogi Dla prasy Reklamy Testy Newsy Ulotki produktowe Multimedia Instrukcje obsługi Zdjęcia Hi-Res
Gwarancja Dodatkowa opieka pogwarancyjna KGO